вул. Женевська, буд. 6б м. Кривий Ріг

cpmd03@gmail.com

(067)6285531

Кір: чим небезпечний та коли вакцинуватись

За 2023 рік в Україні зареєстровано 65 випадків захворювання на кір, за аналогічний період 2022-го було 11 хворих, відмічається зростання захворюваності на 55 випадків, або в 6 разів. Летальних випадків не зареєстровано.

За даними Центру громадського здоров’я, за 11 місяців 2023 року в Україні відсотки охоплення щепленнями проти кору дітей в 1 та 6 років становлять, відповідно, 88,1% та 83,7%,  в Одеській області — 80,8% та 71,7%.

Кір — небезпечне та високозаразне інфекційне захворювання, яке призводить до серйозних ускладнень (пневмонії, вушної інфекції, енцефаліту, інвалідності й навіть смерті).
З 10 невакцинованих та людей без імунітету 9 захворіють на кір після контакту з інфікованим. Саме тому в зоні ризику перебувають невакциновані діти й дорослі.

Пам’ятайте, що специфічного лікування від кору не існує, єдиний надійний захист — вакцинація.
Для захисту від кору достатньо двох доз вакцини КПК, яка захищає від кору, краснухи та паротиту. Їх роблять дітям у 12 місяців (першу дозу) та в 6 років (другу).

У разі, якщо ваша дитина не має щеплень проти кору, зверніться до педіатра або сімейного лікаря та якнайшвидше надолужте пропущене. До 18 років вакцинація КПК безоплатна.

Невакциновані дорослі можуть отримати щеплення проти кору у сімейного лікаря або у приватній клініці, але за вакцину їм потрібно платити.

Наразі вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи наявна в усіх регіонах України.